English

logo

.

Adım Adım Kurulum

1. kullanıcı hesabı denetİMİ ayarları

Denetim Masasına gidiniz. "Kullanıcı Hesapları" başlığına tıklayınız. Varsa tekrar "Kullanıcı Hesapları" başlığına tıklayınız. "Kullanıcı Hesabı Denetimi Ayarları..." satırına tıklayın. KArşınıza çıkan sürgü genelde alttan 3. sekmededir. Sürgüyü en alta sürükleyin ve kaydedin. Çıkabilecek soruya Evet e tıklayarak işlemi sonlandırın.

2. Gereksİz medya programlarını kaldırın

Denetim Masası ve Program Kaldır (yada Programlar ve özellikleri ) yolu ile bilgisayarınızda kurulu olan programlar listesine ulaşın. VLC Player, GOM Player, BS Player, Klite Codec, Halai Medya Splitter gibi medya programlarınız ve kodek paketleriniz varsa onların hepsini kaldırın. Ücretsiz olan bu player programlarının bir çoğu bilgisayarınızdaki kodekleri etkiler ve çoğu zaman uygunsuz duruma getirir.

3. VLC PLAYER ÖZEL SÜRÜMÜNÜ KURUN

Buradan VLC player özel sürümünü bilgisayarınıza indiriniz. Kurulumu yaparken kurulum klasörü ekranı geldiğinde kurulum yolunu mutlaka "C:\Program Files\VideoLAN\VLC" olarak değiştirerek kuruluma devam edin. Aşağıdaki resimde Figüre 01 de karşılacağınız ekran, Figür 02 de de yolu yapmanız gereken durum gösterilmiştir. ÖNEMLİ : Kurulum bitince VLC playeri çalıştırın. İlk kez çalıştığında çıkan ekranda "VLC güncellemeleri düzenli olarak denetlensin" deki çek kaldırın ve Devam ı tıklayın

4. X264 KODEĞİ KURUN

Buradan indirin. İndirdiğiniz dosya üzerine çift tıklayarak kurulumu yapın.

5. XVID KODEĞİ KURUN

Buradan indirin. İndirdiğiniz dosya üzerine çift tıklayarak kurulumu yapın.

6. WMENCODER KODEĞİ KURUN

Buradan indirin. İndirdiğiniz dosya üzerine çift tıklayarak kurulumu yapın. Windows 10 kullanıcıları kurmayacak.

7. FFDSHOW KODEK SETİNİ KURUN

Buradan indirin. İndirdiğiniz dosya üzerine çift tıklayarak kuruluma başlayın ve aşağıdaki adımları takip edin.
ÖNEMLİ : (Figür 1) Kurulumu başlattıktan sonra aşağıdaki "Select Additional Tasks" ekranı geldiğinde listede biraz aşağıda bulunan MPEG1 ve MPEG2 seçeneklerini bulun ve her ikisinde de "Libavcodec" seçeneğini işaretleyin.
ÖNEMLİ : (Figür 2) Daha sonra Next butonları ile devam edin ve en son "Install" butonuna tıklayarak kurulumu bitirin. Kurulum bittiğinde aşağıdaki gibi son ekranda ortaki çeke tik atın ve "Finish" butonuna tıklayın.


ÖNEMLİ : (Figür 3) Burada Sağdaki tarafta bulunan listede biraz aşağıda olan "Other MPEG2" satırını bulun. Hemen yanındaki "Disable" yazısının üstüne tıklayıp açılan menüden "Libavcodek" i seçin.
ÖNEMLİ : (Figür 4) Soldaki listede üstten üçüncü sıradaki "Deinterlacing" bulun ve tik atın. Daha sonra "Deinterlacing" yazısı üstüne tıklayın. Sağda görülecek olan "Cubic.." yazan menüyü açarak bir üst satırdaki "Lineer Blanding" seçeneğini tıklayın.
"Apply" butonuna ve "Ok" butonuna sırayla tıklayarak işlemi bitirin.
8. EANALYZE USB VERSİONU KURUN

ÖNEMLİ : eSpor Dijital eAnaliz ürünlerinden herhangi birini daha önce almış ve elinde USB KİLİDİ OLAN kullanıcıların ilgili branşa ait programı indirip kurmaları içindir.
ÖNEMLİ : USB kilide sahip değilseniz bu versionu indirseniz de çalışmayacaktır. Bu durumda 13. adıma geçmenizi tavsiye ederiz.

Futbol (Mirror)
Basketbol (Mirror)
Hentbol (Mirror)
Voleybol (Mirror)
Tenis (Mirror)
Buz Hokeyi (Mirror)
Lacrosse (Mirror)

9. EANALYZE ÜYELİK (KİRALAMA SİSTEMİ) VERSİONU KURUN

12. Adımda sunulan profesyonel sistemlerin birebir eşdeğeri olan, usb kilit yerine kullanıcı adı parola ile çalışan versiondur.
Aylık sadece 25$ karşılığı TL ödeme ile istediğiniz kadar ay satın alıp kullanabilirsiniz. Ara verip tekrar lazım olduğunda yine ay bazında satın alarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

Futbol (Mirror)
Basketbol (Mirror)
Hentbol (Mirror)
Voleybol (Mirror)
Tenis (Mirror)
Buz Hokeyi (Mirror)
Lacrosse (Mirror)
Çim Hokeyi (Mirror)

İstediğiniz branşı indirerek kurunuz ve çalıştırınız. Karşınıza çıkan ilk ekranda "Yeni Kullanıcı Oluştur" linkine tıklayarak kendinize bir kullanıcı oluşturunuz.
ÖNEMLİ : Kullanıcı formunu doldururken, kullanıcı adı en az 6 karekterden oluşmalı, türkçe karakter ve boşluk kullanmamaya özen gösteriniz.
ÖNEMLİ : Kullanıcı formunu doldururken, parolanız en az 8 karekterden oluşmalı, yine türkçe karakter ve boşluk kullanmamaya özen gösteriniz.
ÖNEMLİ : Kullanıcı formunu doldururken, geçerli bir eposta adresi giriniz. Onay maili bu yazmış olduğunuz epostaya gönderilecektir. Onay mailindeki linke tıkladığınızda oluşturduğunuz kullanıcı aktif hale gelecektir.
10. EASSISTAN KURUN

eAsistan ürünleride tamamen USB kilit ile çalışır. USB kilidiniz yok ise zaten çalışmayacağı için indirmeyiniz.

Futbol
Basketbol
Voleybol

11. EASSISTLIVE KURUN

eAnaliz (klip analiz) + eAsistan ı içeren ve ayda sadece 9$ üyelik ücreti olan eAssistlive ı kurun

eAssistLive

eAnalyze : Bölümü klip analiz içerir. Pozisyon analizi ihtiyacınızı karşılıyor ise eAsistlive ücret avantajı sağlar.
eAssist : Bölümü Futbol, Basketbol ve Voleybol branşlarında günlük çalışmalarınızı ve drillerini tasarlayabileceğiniz modülleri içerir.
ÖNEMLİ : Kullanıcı formunu doldururken, 13. bölümde form doldurma kuralları aynı şekilde geçerlidir.
12. DVD2MPG KURUN

Ücretsiz olan bu yazılımla yapabileceklerinizden bazıları;
* DVD lerinizi tek bir mpg dosyaya çevirerebilirsiniz.
* Kamera kayıtlarından gelen ve onlarca parçadan oluşan küçük video parçacıklarını birleştirerek tek bir maç görüntüsü elde edebilirsiniz.
Bunlar sayesinde video aktaloğuna tek bir parça video ekleyerek analizde büyük kolaylık sağlayabilirsiniz.

Dvd2Mpeg

13. TEKNİK DESTEK

eSpor ürünlerinin çalışması esnasında herhangi bir aksaklık olması durumunda yardımcı olabilecek programları aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Yardımcı Programlar

<