English

logo

.

Adım Adım Kurulum Teknik Destek

* AÇILIŞ EKRANINDA ANİMASYON OYNAMIYOR

Kısayola çift tıkladığınızda açılan küçük başlangıç penceresinde aşağıdaki resimde gördüğünüz animasyonun oynaması gerekir. Eğer bu gerçekleşmiyorsa FLASH PLAYER TAMİRİ yapmanız gerekmektedir.

Flash Tamiri Açıklama Sayfasına git.

Flash Player in son versionu hatalı çıktı bu işlemle bir önceki versionu kurmuş olursunuz.

Flash Player ın yeni versionunu kurmayınız yada güncellemeyiniz.

* HASP SRM HATASI ÇIKIYOR AÇILMIYOR

Kısayola çift tıkladığınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz hata mesajını alıyorsanız, USB Kilidin Driver ı bozulmuş demektir. Bu durumda aşağıdaki adımları takip ederek USB Driver ı tekrar kurarsanız sorun çözülecektir.


* Denetim Masası, Program Ekle Kaldır a gidiniz. "Sentinel.. " yazan satırı bulun ve kaldırın.
* USB Kilit Driver indirip kurun.

Bundan sonra programınız çalışacaktır.

* msvcr71.dll HATASI ÇIKIYOR AÇILMIYOR

Programın kurulu olduğu klasör içinde olması gereken dosya silinmiş olabilir. Bu dosyayı aşağıdaki linkten indirin. c:\espor un içinde kullandığınız program ne ise (örneğin futbol için eAnalyzeSoccer) klasörü içine kopyalayın. Düzelecektir.


* msvcr71.dll indirip ktarif edildiği üzere kopyalama işlemini yapın.

Bundan sonra programınız çalışacaktır.

* BİR KAÇ HATA MESAJI VEREREK AÇILIYOR, LİSANS KONTROLÜ YAPILAMIYOR...

İnternete bağlı olduğunuz halde kısayola çift tıkladığınızda bir kaç kez hata mesajı çıktıktan sonra açılıyor ancak, "Lisans Kontrolü Yapılamıyor, Bir Süre Sonra Programınız Bloke Olacak" mesajı alıyorsanız aşağıdaki tamir programını kurmanız gerekmektedir.

USB Kilit Lisans Tamiri indirip kurun.

Bundan sonra programınız hata mesajı vermeden çalışacaktır.

* WINRAR SIKIŞTIRMA PROGRAMINIZ YOK İSE KURUNUZ

Masa üstünde bulunan "Bilgisayarım" simgesi üzerinde mausun sağına tıklayarak "Özellikler" e gelin. Bilgisayarınızın 32 bit / 64 bit hangisi olduğunu not alın. Buradan winrar sitesine gidin. Açılan sayfada Turkish (32 bit, 64 bit) i bulun ve sisteminize uygun olanı indirerek kurunuz

* MEDYA PLAYER CLASIC HOME CINEMA KURUN

Medya oynatıcı olarak VLC nin dışında isterseniz Medya Player Clasic Home Cinema yıda tercih edebilirsiniz. Hem ücretsiz hemde oldukça kullanışlı bir medya player programıdır. Son versionunu buradan sitesine giderek indirebilirsiniz. Sisteminize uygun olan (32 bit yada 64 bit) satırda Installer a tıklayarak download edin ve kurun.

* DIRECTX JUNE 2010 KURUN

Windows 10 kullanıcıları kurmayacak.>/b> Buradan indirin. İndirdiğiniz dosya üzerinde mouse ın sağına tıklayın ve winrar lı satırlardan klasöre çıkart "directx_Jun2010_redist" ı seçerek tüm dosyaların bu klasöre çıkmasını sağlayın. Daha sonra "directx_Jun2010_redist" klasörü içine girerek DXSETUP a çift tıklayarak kurulumu yapın.

* Sol Menü Tamiri

eSpor ürünlerinin çalışması esnasında kullandığı diğer parçacıkları burada bulabilirsiniz. Gerekli durumlarda aşağıdaki listeden istediğinizi seçerek kurunuz.

Tree (Ağaç) Menü Tamiri Program çalıştığında soldaki sezonları gösteren ağaç menüyü göremiyorsanız bu programı indirip kurun.

* MSCOMCTL

Video Library e girdiğinizde hata alıyorsanız Windows un standart objelerinden bir kaçı kurulmamış demektir.

MsComCtl dialog komponenti kurulumu

* Win7 Kodek

Windows un kodeklerini devre dışı bırakmak için espor dan yardım alarak kurunuz.

Win7 Kodek Devre Dışı

<