English

logo

İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ

MÜSABAKA ANALİZ EĞİTİM YÖNERGESİ

Aşağıdaki linkte bulunan adım adım kurulum yönergesinden 1,2,3,4,5,6 ve 7. adımları uygulayın. Bunlar bilgisayarınızda her türlü videonun sorunsuz oynayabilmesi için gerekli kodeklerdir. Tavsiye niteliğindedir. Kuramadığınız adımı atlamanızda bir sakınca yoktur. Ancak kurmayı deneyin.

Adım Adım KURULUM

Yine aşağıdaki adım adım kurulum yönergesinden 9. adımdan branşınıza uygun olanı (futbol yada basketbol) indirip kurun. 9. adımdan indirdiğinize emin olun. (8. adım elinde usb kilit olan kullanıcılar içindir.)

Adım Adım KURULUM

2. Adımda kurduğunuz analiz yazılımını çalıştırın. Karşınıza kullanıcı adı ve parolası soran bir ekran çkacaktır. Hemen altındaki Yeni Üye Oluştur linki ile açılan formu doldurun. formda yazdığınız eposta adresine bir onay epostası gelecektir. E-postada bulunan linke tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getiriniz. Böylelikle 1 haftalık ücretsiz kullanım süreniz bağlayacaktır. Espor kursa katılanlar için bu süreyi ücretsiz olarak 1 aya çıkaracaktır.

Dikkak: Video için masaüstü yada başka alanları kullanmayın.

C:\ hard diskinizde "videolar" isimli bir klasör oluşturunuz. Branşınıza uygun olan videoyu aşağıdan seçerek bu klasör içerisine indiriniz.

Link üzerinde sağ tıklayıp hedefi farklı kaydet ile kolayca kaydedin.

Örnek videoya ait müsabaka bilgileri ve oyuncu bilgilerini aşağıdaki linkten kaydedin. Özellikle oyuncu isimleri ve forma numaralarını kullanacağınız için bir çıktısını yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Kullanım kitapçığını 2 kez okumak çok faydalı olacaktır. Başta size anlamsızda gelse atlamadan 2 kez okumanız kursun sizin açınızdan çok verimli geçmesini sağlayacaktır. Aşağıdan branşınıza uygun olan kitapçığı indirebilirsiniz.

Yukarıdaki 4 adımı gerçekleştirdiyseniz artık uygulamalı analiz eğitimi için hazırsınız demektir.

ÖZET BİLGİ

  • İstanbul Gelişim Üniversitesi 20-21 Nisan - 2019 Futbol ve Basketbol için Müsabaka Analiz Eğitimi düzenleyecektir.
  • Eğitimin daha verimli geçmesi için kursiyerlerin soldaki yönergeyi takip ederek gerekli programları ve videoları bilgisayarlarına indirmeleri ve kurmaları faydalı olacaktır.
  • Eğitim isteyen katılımcılar için uygulamalı olacağından, kurulum yaptığınız bilgisayarlarınız ile hazır bulunmanız yeterlidir.
  • Oluşturacağınız kullanıcı isimlerini okul yönetimi aracılığı ile bildirdiğinizde son kullanım tarihi 1 ay ücretsiz ötelecektir.