KURULUM YÖNERGESİ.
Bilgisayarınızda her çeşit videoyu sorunsuzca oynatabilmeniz ve analiz yapabilmeniz için kodeklerinizi stabil hale getirmeniz tavsiye edilir. Bunu aşağıdaki adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz.
Dosyaları download etmek için masa üstünde "kurulum" isminde bir klasör açın ve aşağıdaki listede download edeceğiniz linkler üzerinde sağa tıklayıp hedefi farklı kaydet seçeneği ile kolayca bu klasör içine atın.
 
  FLASH PLAYER TAMİRİ
 

Flash playerin son versionu hatalı çıktı. Aşağıdaki işlemler ile bir önceki versionu kurabilirsiniz.

WINDOWS 10 ve 8 İÇİN AŞAĞIDAKİLERİ YAPIN :

Denetim Masasından Program ekle kaldır a gelin. ("Program ve Özellikleri", "Program Kaldır" şeklide görülebilir)

Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere "Yüklü Güncelleştirmeleri Görüntüle" ye tıklayınız.

Bu listede KB3132372 satırını bulup kaldırın. Restart (Yeniden Başlat) yapmanıza gerek yok. Çalışmaya devam edebilirsiniz.

WINDOWS 7 İÇİN AŞAĞIDAKİLERİ YAPIN :

Buradan indirip çalıştırın ve mevcut flash player versionunu kaldırın.

Buradan flash player 20.0.228 i indirip kurun.

ÖNEMLİ: Kurarken son ekranda flash ı asla güncelleme seçeneğini işaretleyerek işlemi bitiriniz.

Güncelleme yapmayınız


 
1-)

Sisteminizin 32bit mi 64bit mi olduğunu kontrol edin. Bunun için Bilgisayarım simgesinde (Başlat + bilgisayarım da olur) sağa tıklayıp açılan menüden en alttaki Özellikler satırını tıklayın. Karşınıza çıkan pencerede sisteminizle ilgili detaylar görünecektir. Burada aşağıya doğru baktığınızda sisteminizin kaç bit işletim sistemi olduğu bilgisini bulun ve bunu not alın. Bir çok yardımcı programın kurulumunda 32bit yada 64bit uygun olanı kurmanız gerektiği için bu oldukça önemlidir.


2-) Sistem ayarlarını Wista, win7 ve win8 için burada anlatıldığı gibi yapın. XP için bu ayara gerek yoktur.
   
3-) Gereksiz medya programlarını kaldırın. Denetim Masası ve Program Kaldır (yada Programlar ve özellikleri ) yolu ile bilgisayarınızda kurulu olan programlar listesine ulaşın.
GOM Player, BS Player, Klite Codec, Halai Medya Splitter gibi medya programlarınız varsa onların hepsini kaldırın. Ücretsiz olan bu player progralrının bir çoğu bilgisayarınızdaki kodekleri etkiler ve çoğu zaman uygunsuz duruma getirir.
   
4-) VLC Player i kurun. (Mutlaka kurulması gerekli) Buradan indirerek bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurarken herhangi bir ayar gerektirmez. Dili seçerek ileri, ileri şeklinde kurabilirsiniz.
   
5-) winrar programı kurulu değise uygun olanı sağdan seçerek indirip kurun. winrar32bit / winrar64bit
   
6-) Medya Player Clasic Home Cinema yı yükleyin. Medya oynatıcı olarak bunu kullanmanızı tavsiye ederiz. Hem ücretsiz hemde oldukça kullanışlı bir medya player programıdır. Son versionunu medya player klasic home cinema bu linkten indirebilirsiniz. Sisteminize uygun olan (32 bit yada 64 bit) satırda Installer a tıklayarak downlaad edin ve kurun.
   
7-) Directx June 2010 u buradan indirin. İndirdiğiniz dosya üzerinde sağa tıklayın ve winrar lı satırlardan klasöre çıkart "directx_Jun2010_redist" ı seçerek tüm dosyaların bu klasöre çıkmasını sağlayın. Daha sonra "directx_Jun2010_redist" klasörü içine girerek DXSETUP a çift tıklayarak kurulumu yapın.
   
8-) x264vfw kodek setini buradan indirip çift tıklayarak kurulumu yapın.
   
9-) Xvid kodek setini buradan indirip çift tıklayarak kurulumu yapın.
   
10-) WMEncoder kodek grubunun uygun olanını sağdan seçerek donload edip ve kurun. WMEncoder_32bit / WMEncoder_64bit
   
11-) ffdshow kodek gurubunu buradan indirerek aşağıdaki adımlarda aynı seçenekleri işaretleyerek kurulumu yapın. Oldukça önemli bir adım. Aşağıdaki seçenekler ile sizin kurulumunuzun aynı olmasına dikkat edin.
 

Kurulumu başlattıktan sonra aşağıdaki "Select Additional Tasks" ekranı geldiğinde listede biraz aşağıda bulunan MPEG1 ve MPEG2 seçeneklerini bulun ve her ikisinde de "Libavcodec" seçeneğini işaretleyin.

Daha sonra Next butonları ile devam edin ve en son "Install" butonuna tıklayarak kurulumu bitirin. Kurulum bittiğinde aşağıdaki gibi son ekranda ortaki çeke tik atın ve "Finish" butonuna tıklayın.

Eğer soldaki pencere bu şekilde gelmediyse bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra Başlat + Tüm Programlar + ffdshow + Video Decoder Configuration u seçerseniz yine aşağıdaki pencereye ulaşmış olursunuz.

Bunu yapınca aşağıdaki video ayar penceresi ile karşılaşırsınız. Burada Sağdaki listede biraz aşağıda olan "Other MPEG2" satırını bulun. Hemen yanındaki "Dsable" yazısının üstüne tıklarsanız menü açılır oradan "Libavcodek" i seçin.

Daha sonra soldaki listede üstten üçüncü sıradaki "Deinterlacing" bulun ve tik atın. Daha sonra "Deinterlacing" yazısı üstüne tıklayın. Sağda görülecek olan "Cubic.." yazan menüyü açarak bir üst satırdaki "Lineer Blanding" seçeneğini tıklayın.

Daha sonra sağ alttaki "Apply" düğmesine tıklatın. "Ok" Düğmesine tıklayarak ffdshow kodek grubu kurulumunu bitirin.

   
12-)

Graphstudio programını buradan masa üstüne indirin. Bu kurulum gerektirmeyen ve bilgisayarınızda ki kalıntı kodekleri temizlemenize yarayan bir programdır. Masa üstüne indirdikten sonra çift tıklayarak çalıştırın. "Graph" mnüsünden "Insert Filter" satırını seçin.

Bu sayede aşağıdaki gibi bilgisayarınızdaki tüm kodeklerin listesine ulaşırsınız. Bu listede "Main consept..." ile başlayan satırlar varsa onlarn hepsi için tek tek satırı seçip sağ alttaki "Unregister" düğmesine basın ve Çıkan mesajda "Ok" düğmesine tıklayarak onaylayın. Bu sayede listeden seçtiğiniz kodek satırı kaldırılacaktır. "Main Consept... " satırlarının tamamı için bunu yapın ve artık bu satırların kalmadığından emin olun.

   
   
Oluşabilecek Hatalar için yardımcı yazılımlar.
   
  Flash Player kurulu değil ise:
Analizi kurduktan sonra çalıştırın. Başlangıçtaki küçük açılış penceresi gelmiyor ve içindeki animasyon oynamıyorsa flash.ocx hatası verecektir. Bu durumda Flash player kurulu değildir. Buradan indirerek çift tıklayarak kurulumu yapabilirsiniz. Daha sonra programı yeniden çalıştırarak deneyebilirsiniz.
   
   

PROGRAM LİSTESİ

E-Analiz Futbol

E-Analiz Basketbol

E-Analiz Hentbol

E-Analiz Voleybol

E-Analiz Tenis

Asistan Futbol

Asistan Basketbol

Asistan Voleybol

HASP User Setup

DVD2Mpeg 2.0

SOL MENÜ TAMİRİ için bu dosyayı indirerek kurunuz. Eğer programı açarken bir ole hatası alıorsanız ve Ignore dediğinizde soldaki menüyü göremiyorsanız bu adımı yaptığınızda düzelecektir.

USB KİLİT TAMİRİ iin bu dosyayı indirerek kurunuz. Bu adım için üreticinizle temasa geçtikten sonra yapınız.

Flahs Player Tamiri